Pokud jste zde, ani na celém tomto webu nenašli odpověď, zašlete nám dotaz přes formulář, informaci poté doplníme.

Obecné

Motocykly a platba parkovného

Zajímá mě jestli můžu parkovat zdarma s motorkou na náměstí. Většinou nezabírá žádné parkovací místo, protože kam se vejde motorka, tam se nevejde auto.. Navíc to není vozidlo, ale motocykl.


V současné době platné Nařízení města hovoří o „stání silničních motorových vozidel“, dle platné legislativy v ČR patří motocykly do skupiny „L – motorová vozidla zpravidla s méně než čtyřmi koly“ (zdroj Wikipedie).

Takže odpověď zní: ne, s motorkou zdarma parkovat nemůžete.

Jak je to s parkovánim pro místní obchodníky?

Dobry den, ráda bych se Vás zeptala, jak to bude s parkovánim pro místní obchody, ktere jsou v Ivančicích kolem náměstí.

Na prodejnu dojizdime autem nejblize z Brna a potřebujeme nekde auto nechat v dobe cca od 8:45 do 18:00, kdy mame otevrenou prodejnu. Placenim parkovneho by to delalo asi 150,- na den. Staci nam 1 auto, chtela jsem se zeptat, jestli v tomto pripade je mozne vyridit podminky, jako maji rezidenti, pripadne zařídit, nějakou parkovaci kartu?


Není rozlišeno zda se jedná o auto někoho kdo má na náměstí pracoviště nebo firmu, nebo kdo přijel do centra náhodou – všichni mají stejné podmínky.

Žádná forma předplatného se zatím neuvažuje, parkovací kartu může získat pouze rezident.

Rezidentní karty

Parkovací automaty

Mobilní platební aplikace

Parkování zdarma

Budou mít parkování zdarma ZTP jako v Brně?

Samotná průkazka ZTP nestačí – od placení parkovného jsou osvobozena vozidla viditelně označena Parkovacím průkazem přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, ten vydává místně příslušný úřad obce s rozšířenou působností dle místa Vašeho bydliště. Tato vozidla jsou pak osvobozena od parkování dle zákona.


Nenašli jste odpověď?