Pokud jste na celém tomto webu nenašli odpověď, zašlete nám dotaz přes webový formulář.

Obecné

Zneužití zadávání SPZ (RZ)

Zadávání SPZ je proti zájmu občanů dá se zneužít a jak budete postihovat občana, když si někdo usmyslí někomu škodit, jednoduše si opíše značku a zadá ji do systému…policie nemusí zjistit jestli tam byl nebo ne.


Tady jsem se trochu zapotil nad tím, kam dotaz vůbec směřuje.

Zadání RZ vozidla je jediným identifikátorem, jak zajistit “prvních” šedesát minut zdarma. Stejně jako zajištění toho, že při dalším novém příjezdu ve dni začnete desetikorunou. Bez jednoznačné identifikace vozidla by padly tyto slevy a musely by stát všechny hodiny od rána do večera stát stejně (a pětikačka by to určitě nebyla).

Škodit… jak by vám někdo mohl škodit znalostí vaší RZ? Leda že by si ráno přivstal a “odparkoval” by vaši hodinu zdarma bez toho, že by vaše auto v zóně bylo fyzicky přítomno – v okamžiku vašeho skutečného příjezdu byste zjistil/a, že 60 minut zdarma je kdesi fuč a že musíte začít první hodinu desetikačkou.

Zadání RZ do systému neznamená nic (až na výše uvedený případ), městská policie kontroluje pouze fyzicky přítomná vozidla, zda zaplaceno mají či ne. Nic jiného jim kontrolní zařízení neumožňuje, žádný program s přehledem kdo kdy a jak dlouho parkoval tady opravdu nemáme 🙂

Odhlášení ze systému

Starší nebo i mladí lidé zapomenou se odhlásit myslíte, že si každý bude instalovat do mobilu clik clak nebo jak tomu říkáte..a ne všichni mají chytré mobilní telefony…připomíná mi to totalitu jak vyšitou


Žádné odhlašování z parkoviště se nekoná. Registrujete se při platbě pouze při příjezdu, nevyužitý navolený čas propadá – stejně to funguje i prostřednictvím aplikace ClickPark.

Motocykly a platba parkovného

Zajímá mě jestli můžu parkovat zdarma s motorkou na náměstí. Většinou nezabírá žádné parkovací místo, protože kam se vejde motorka, tam se nevejde auto.. Navíc to není vozidlo o kterých píšete ve zprávě, ale motocykl.


V současné době platné Nařízení města 1/2017 hovoří o “stání silničních motorových vozidel”, dle platné legislativy v ČR patří motocykly do skupiny “L – motorová vozidla zpravidla s méně než čtyřmi koly” (zdroj Wikipedie).

Takže odpověď zní: ne, s motorkou zdarma parkovat nemůžete.

Jak to bude s parkovánim pro místní obchodníky?

Dobry den, ráda bych se Vás zeptala, jak to bude s parkovánim pro místní obchody, ktere jsou v Ivančicích kolem náměstí.

Na prodejnu dojizdime autem nejblize z Brna a potřebujeme nekde auto nechat v dobe cca od 8:45 do 18:00, kdy mame otevrenou prodejnu. Placenim parkovneho by to delalo asi 150,- na den. Staci nam 1 auto, chtela jsem se zeptat, jestli v tomto pripade je mozne vyridit podminky, jako maji rezidenti, pripadne zařídit, nějakou parkovaci kartu?


Není rozlišeno zda se jedná o auto někoho kdo má na náměstí pracoviště nebo firmu, nebo kdo přijel do centra náhodou – všichni mají stejné podmínky.

Žádná forma předplatného se zatím neuvažuje.

Parkovací automaty

Nelíbí se mi systém zadávání SPZ… To nemůžeme mít klasický automat jako všude?

Systém RZ (postaru SPZ) je jediný způsob jak šlo zařídit první hodinu denně zdarma – jinak nejde zjistit že právě to dané auto tady už ten den nebylo.

Parkovací aplikace ClickPark

Aplikace pro IOS bude? Teď jsem nenašla díky.

od 2. srpna 2017 je aplikace dostupná i pro zařízení s iOS: https://itunes.apple.com/us/app/clickpark/id1260635986

Parkování zdarma

Budou mít parkování zdarma ZTP jako v Brně?

Samotná průkazka ZTP nestačí – od placení parkovného jsou osvobozena vozidla viditelně označena Parkovacím průkazem přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, ten vydává místně příslušný úřad obce s rozšířenou působností dle místa Vašeho bydliště. Tato vozidla jsou pak osvobozena od parkování ze zákona.

Rezidentní karty